Personalny i mpas w eCardzie

Katarzyna Latek
opublikowano: 25-11-2008, 00:00

Nie doszło do posiedzenia rady nadzorczej eCardu. Zdaniem zarządu, było nielegalne. Członków rady nie wpuszczono do siedziby.

Nie doszło do posiedzenia rady nadzorczej eCardu. Zdaniem zarządu, było nielegalne. Członków rady nie wpuszczono do siedziby.

Drobni akcjonariusze na- dal nie wiedzą, kto jest szefem rady nadzorczej eCardu — Maciej Giżyński związany ze Smart Capital, czy Adam Chełchowski z Capital Partners. W każdym razie do posiedzenia rady zwołanej przez tego drugiego nie doszło. Do siedziby nie wpuszczono ani Adama Chełchowskiego, ani Pawła Bali (prezes Capital Partners i wiceprzewodniczący rady). Wśród przybyłych na posiedzenie był też Konrad Korobowicz — prezes zawieszony na radzie 21 października i "odwieszony" tydzień temu na spotkaniu, nieuznawanym przez Smart Capital. Druga strona konfliktu uważa, że zatrudnienie ochrony i niewpuszczanie adwersarzy to konieczność.

— Sytuacja w spółce staje się coraz trudniejsza. Prowadzimy działalność operacyjną i wdrażamy w życie plan oszczędnościowy, jednak postępowanie Capital Partners sprawia, że kontrahenci są zdezorientowani — mówi Radosław Sosnowski, członek rady nadzorczej oddelegowany do zarządzania spółką.

Dodaje, że spółka jest w trakcie negocjowania umów, które mogą przynieść jej znaczne oszczędności. Jednym z założeń planu miała być zmiana siedziby.

— Niestety, trudności z porozumieniem się z firmą Europolis — zarządcą budynku, w którym obecnie ma biura eCard — mogą mieć wpływ na moment przeprowadzki — dodaje Radosław Sosnowski.

Krzysztof Bieniek, wiceprezes eCardu, uzupełnia, że zarząd stara się doprowadzić firmę do zgromadzenia akcjonariuszy, które ma się odbyć 5 stycznia. Wtedy akcjonariusze będą mogli zapoznać się z aktualnym stanem firmy. Na razie płyną z niej informacje rodem z kronik kryminalnych. W piątek po południu policja została powiadomiona najpierw o próbie wejścia do siedziby Konrada Korobowicza "z postronnymi osobami", a wczoraj złożono zgłoszenie nocnej próby włamania do spółki "z fizycznym naruszeniem drzwi wejściowych".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Latek

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu