Personel pokładowy LOT protestuje przeciwko zwolnieniom

26-10-2004, 16:59

Na warszawskim lotnisku Okęcie, a także na pokładach kilkudziesięciu samolotów Polskich Linii Lotniczych LOT są rozdawane we wtorek ulotki w ramach akcji protestacyjnej pod hasłem "800 pracowników personelu pokładowego walczy w obronie swoich miejsc pracy".

Stewardesy i stewardzi protestują w ten sposób przeciwko planowanym zwolnieniom, które, ich zdaniem, mogą przyczynić się m.in. do obniżenia poziomu usług, a nawet bezpieczeństwa pasażerów na pokładach samolotów.

Według Związku Zawodowego Personelu Pokładowego PLL LOT, w ramach planu oszczędnościowego przedsiębiorstwa, pracę ma stracić około 230 stewardes i stewardów.

Przewodnicząca związku Elwira Niemiec uważa, że wtorkowa akcja protestacyjna służb pokładowych spotkała się z przychylnością pasażerów.

"Pasażerowie w rozmowach z nami popierają naszą akcję i również są za tym, aby LOT nie obniżał poziomu usług naszym kosztem" - powiedziała Niemiec. Poinformowała też, że od Dyrektora Biura Spraw Pracowniczych LOT Grażyny Laskowskiej otrzymała pismo zapraszające protestujących do rozmów w środę.

Tymczasem rzecznik prasowy PLL LOT Leszek Chorzewski utrzymuje, że akcja protestacyjna jest bezpodstawna i przede wszystkim przedwczesna, gdyż decyzje kadrowe zostaną podjęte dopiero za pół roku, a "Zarząd Spółki nigdy nie odszedł od stołu rozmów".

W rozmowie z dziennikarzem PAP poinformował też, że do protestujących zostanie wysłane pismo szefa pionu lotniczego stwierdzające, że "rozdawanie ulotek na pokładach samolotów o treści: zmniejszenie liczebności załóg pokładowych skutkuje obniżeniem bezpieczeństwa pasażerów - nie jest wyrazem troski o dobre imię LOT-u, gdyż obniża jego wiarygodność jako przewoźnika".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Personel pokładowy LOT protestuje przeciwko zwolnieniom