Perspektywa umocnienia dolara nadal aktualna

Tomasz Gessner, EFIX Dom Maklerski S.A.
opublikowano: 30-05-2017, 15:36
aktualizacja: 30-05-2017, 15:37

Wtorek stoi pod znakiem lekkiego osłabienia amerykańskiej waluty. Jeśli chodzi o jego techniczne konsekwencje, dość czytelne wnioski płyną tu z zachowania indeksu tej waluty.

USD Index

Impuls umacniający USD z końcówki ubiegłego tygodnia jak na razie nie został załamany. Dzisiejsze cofnięcie wpisuje się zatem w ideę ruchu powrotnego po wybiciu z klina, ale też powyżej poziomego oporu, który pełni teraz rolę wsparcia. To zatem dobre miejsce do tego, aby popyt powalczył o rozwinięcie ruchu w górę. Gdyby tak się stało, byłby to element potwierdzający sygnały lokalnej zmiany kierunku z końcówki tygodnia.

EUR/USD

Jeśli spojrzeć na wykres H1 EUR/USD, to dzisiejsze osłabienie dolara, w połączeniu z lekkim umocnieniem euro (m.in. po plotkach o możliwych działaniach na rzecz normalizacji polityki monetarnej na czerwcowym posiedzeniu ECB) podprowadziły wykres tej pary pod opór w rejonie 1,1170. To zatem potencjalna okazja dla podaży do rozwinięcia ruchu spadkowego w stronę 1,1075. Dopiero definitywne wybicie górą, czyli powyżej 1,12, zmieniałoby krótkoterminowy układ sił ponownie na wzrostowy, który wciąż jest kierunkiem obowiązującym w nieco szerszej perspektywie czasowej (a więc widoczne w ostatnich dniach cofnięcie traktujemy jako korektę).

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Gessner, EFIX Dom Maklerski S.A.

Polecane