Pesa dostarczy do Kijowa 10 tramwajów

  • PAP
opublikowano: 11-04-2019, 17:02

Bygdoska Pesa podpisała umowę z firmą Kijevpastrans na dostawę kolejnych 10 tramwajów Fokstrot dla stolicy Ukrainy - poinformował w czwartek w komunikacie producent. Fabryka wcześniej dostarczyła już kontrahentowi 47 takich pojazdów.

Zamówione teraz Fokstroty, w odróżnieniu od wcześniej dostarczonych, będą miały możliwość łączenia w pary tak, by skład prowadził jeden motorniczy. Pozwoli to na przewóz większej liczby pasażerów w godzinach szczytu.

Pierwsze zamówione tramwaje mają trafić do Kijowa jeszcze w tym roku. Szef PR Pesy Maciej Grześkowiak podkreślił, że dostarczone wcześniej do stolicy Ukrainy tramwaje są bardzo dobrze oceniane przez pasażerów.

"Pozytywne oceny eksploatowanych w Kijowie pojazdów spowodowały zainteresowanie tramwajami Pesa z innych ukraińskich miast. Prowadzimy w tej sprawie rozmowy, ale za wcześnie, by mówić o szczegółach" – podkreślił cytowany w komunikacie dyrektor sprzedaży rynku wschodniego fabryki Dariusz Skotnicki.

W komunikacie poinformowano, że w Pesie trwa produkcja sześcioczłonowych spalinowych pojazdów typu 760M, zamówionych przez Koleje Białoruskie. Pierwsze pojazdy wyjadą na Białoruś w maju. "Zakupem pojazdów tego typu, w wersjach dedykowanych przewozom podmiejskim i z opcją klasy biznes, zainteresowane są również inne koleje" - podkreślono.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane