Petrolinvest wyemituje akcje dla funduszy private equity

DI
30-04-2009, 13:58

Notowana na warszawskiej giełdzie spółka Petrolinvest, zajmująca się poszukiwaniami ropy naftowej w Kazachstanie i Rosji, podpisała umowę z amerykańskim funduszem inwestycyjnym typu private equity GEM Global Yield Fund Limited zapewniającą finansowanie w wysokości do 278 mln zł.

Umowa, podpisana 29 kwietnia, gwarantuje spółce finansowanie w wysokości do 200 mln zł w trakcie 3 lat od zawarcia, ale nie zobowiązuje do pełnego wykorzystania tej kwoty.

Dodatkowo Petrolinvest wyemituje warranty zamienne na akcje o wartości 78 mln zł.

W zamian za udzielone finansowanie, Petrolinvest wyemituje akcje skierowane do podmiotów udzielających finansowania. Cena emisyjna za jedną akcję wyniesie 90 proc. średniej ceny na zamknięciu w okresie 15 kolejnych dni notowań przed terminem objęcia akcji.

- W obecnych warunkach na rynkach finansowych pozyskanie finansowania na tak znaczącą kwotę od tak doświadczonego funduszu uważamy za  sukces i potwierdzenie wartości projektu, który prowadzimy od 2006 r. – powiedział Paweł Gricuk, prezes Petrolinvestu.

Szef spółki poinformował też, że prowadzi dalsze rozmowy z GEM dotyczące finansowania przejęć aktywów już wydobywających ropę naftową i posiadających stabilny cash-flow w Kazachstanie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Fundusze / Petrolinvest wyemituje akcje dla funduszy private equity