Petrolinvest zbiera kapitał na łupki

opublikowano: 18-04-2012, 00:00

Paliwowa grupa zdołała pozyskać od zagranicznych inwestorów 37 mln zł z emisji akcji.

Silurian Hallwood, spółka z grupy Petrolinvest, zakończyła proces emisji akcji w ramach drugiej oferty prywatnej oraz zawarła umowy subskrypcji akcji nowej emisji stanowiących łącznie 12,66 proc. kapitału zakładowego. Według komunikatu grupy, kwota pozyskana z emisji to 7,25 mln GBP, co daje 37 mln zł.

Pozyskany kapitał, łącznie z kwotą z pierwszej emisji prywatnej przeprowadzonej w listopadzie 2011 r. w wysokości 13 mln GBP (66 mln zł), zostaną wykorzystane przez Silurian Hallwood przede wszystkim na prowadzenie prac poszukiwawczych węglowodorów na koncesjach w Polsce — napisano w komunikacie.

Łącznie spółka pozyskała ponad 100 mln zł. Udział Petrolinvestu w Silurian Hallwood będzie stanowił 31,67 proc. kapitału zakładowego.

Na wiadomość o zdobyciu nowego kapitału przez grupę zareagowali inwestorzy. Podczas wczorajszej sesji kurs Petrolinvestu rósł o ponad 3 proc. Notowania znajdują się w trendzie spadkowym od kilku lat. W ciągu ostatnich 12 miesięcy cena akcji spadła z 9,65 zł do 2,1 zł. Notowaniom nie sprzyja brak wiarygodności. Spółka wciąż jest postrzegana jako czysto spekulacyjna, mimo że stara się ten wizerunek zmienić.

Poprzez swoją spółkę zależną Silurian Hallwood jest posiadaczem czterech koncesji na poszukiwanie złóż ropy naftowej i gazu ziemnego (bloki Lidzbark Warmiński, Kętrzyn, Węgorzewo oraz Gołdap) o łącznej powierzchni 2 333,56 km kw. zlokalizowanych wzdłuż granicy polsko-rosyjskiej. Silurian Hallwood to joint venture utworzone w lipcu 2011 r., w którym największe udziały objęli Petrolinvest i Hallwood Energy Group. [KMK, PAP]

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu