Peugeot i Toyota na razie zainwestowały mniej niż wynosi pomoc czeskiego rządu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 24-01-2005, 12:11

PSA Peugeot-Citroen i Toyota Motor Corp. otrzymały od czeskiego rządu większe fundusze niż same zainwestowały do tej pory w Czechach w budowę swoich nowych zakładów - piszą w poniedziałek "Hospodarske Noviny".

PSA Peugeot-Citroen i Toyota Motor Corp. otrzymały od czeskiego rządu większe fundusze niż same zainwestowały do tej pory w Czechach w budowę swoich nowych zakładów - piszą w poniedziałek "Hospodarske Noviny".

Peugeot i Toyota wydały do tej pory 2 mld koron na opłacenie firm budowlanych i pewną kwotę przeznaczą jeszcze na dostarczenie urządzeń produkcyjnych. 

Tymczasem rząd przeznaczył na zachęcenie tych inwestorów 3,5 mld koron i dodatkowe 2 mld koron na przygotowanie gruntów pod budowę zakładów w Kolinie.

Czeska agencja ds. inwestycji CzechInvest spodziewa się jednak, że te dwa koncerny zainwestują w Czechach 23,5 mld koron (ok. 1 mld USD).

 W nowych zakładach Peugeota i Toyoty będzie montowanych rocznie 300 tys. aut. Produkcja rusza już w przyszłym miesiącu.

Zatrudnienie znajdzie tu 3 tys. ludzi, a w branżach współpracujących z zakładem kolejne 7 tys.

"Hospodarke Noviny" przypomniały przy okazji, że pięć lat temu LG Electronics Inc. i Royal Philips Electronics NV zobowiązały się do zainwestowania w zakłady w Czechach 600 mln euro. Do tej pory zainwestowały jednak tylko jedną trzecią tej sumy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane