Pfizer obniża ceny leków dla najbiedniejszych krajów

PM, Bloomberg
opublikowano: 25-05-2022, 10:46
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Firma Pfizer poinformowała o planie obniżenia cen swoich terapii dla czterdziestu pięciu najbiedniejszych krajów świata.

Fot. Geert Vanden Wijngaert/Bloomberg

W pierwszej kolejności inicjatywa obejmie pięć krajów afrykańskich. Dostaną one dostęp, po obniżonych cenach, do 23 terapii pomagających zwalczyć raka, stany zapalne oraz choroby zakaźne. Docelowo projekt objąć ma wszystkie państwa, w których roczny dochód brutto na jednego mieszkańca jest niższy niż 1 tys. USD.

– Wiemy bardzo dobrze, że rak występuje w Afryce i zabija wielu ludzi, że choroby układu krążenia występują w Afryce i zabijają wielu ludzi. Częstym powodem śmierci w tamtym rejonie świata jest brak dostępu do odpowiedniego leczenia – powiedział dyrektor generalny firmy Pfizer, Albert Bourla.

Amerykańska firma poinformowała, że niższe ceny oznaczają sprzedaż leków po kosztach ich produkcji. Nie jest to jednak jedyny ruch, który Pfizer planuje wykonać w kierunku pomocy krajom z niższymi dochodami.

Założona w 1849 roku firma postanowiła zainwestować w lokalne systemy opieki zdrowotnej. W ten sposób chce poprawić tamtejsze możliwości diagnostyczne i upewnić się, że lekarze wiedzą, jak reagować mając dostęp do nowych lekarstw.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane