Pfizer pozwał pracownicę za kradzież tajemnic szczepionki na COVID-19

opublikowano: 25-11-2021, 17:01

Pfizer pozwał pracownicę, która odchodząc z firmy po 15 latach skopiowała poufne dokumenty zawierających informacje dotyczące szczepionki na COVID-19, informuje Reuters.

W pozwie, który został złożony w sądzie Federalnym w San Diego koncern farmaceutyczny oskarżył Chun Xiao Li, swoją dyrektor ds. statystyki. Zarzucił jej złamanie zobowiązania do poufności przez skopiowanie bez zgody ponad 12 tys. plików. Chodzi m.in. o wewnętrzne oceny i rekomendacje dotyczące szczepionki na koronawirusa opracowanej przez Pfizera wraz z niemiecką spółką BioNTech. Koncern uważa, że Li działała z premedytacją, bo są dowody iż wielokrotnie próbowała zacierać ślady. Pfizer sugerował, że działania jego byłej pracownicy wiązały się z ofertą zatrudnienia, którą złożyła jej spółka Xencor. Koncern skarży się, że konkurenci próbują rekrutować jego pracowników „nieustannie, szczególnie w 2021 roku”, pisze Reuters.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane