Pfizer: skuteczność szczepionki u dzieci w wieku 5-11 lat przekracza 90 proc.

ARŻ, Bloomberg
opublikowano: 22-10-2021, 16:23

Amerykański koncern farmaceutyczny Pfizer poinformowała w piątek, że szczepionka przeciwko COVID-19, którą opracował wspólnie z niemiecką firmą biotechnologiczną BioNTech, wykazała się skutecznością na poziomie 90,7 proc. w zapobieganiu objawowemu przebiegowi choroby u dzieci w wieku od 5 do 11 lat.

Eksperci z Komitetu Doradczego ds. Szczepionek działającego we współpracy z amerykańską Agencja Żywności i Leków (FDA) spotkają się 26 października, aby zaopiniować wniosek Pfizera i BioNTechu o zezwolenie na podawanie szczepionki przeciwko COVID-19 w nagłych wypadkach dzieciom w wieku od 5 do 11 lat. Jeśli zostanie przyjęty, medykament mógłby być podawany pacjentom z tej grupy od początku listopada.

Badania przeprowadzono na grupie ok. 2250 dzieci. W sierpniu i wrześniu liczba przypadków COVID-19 wśród osób poniżej 18. roku życia wzrosła w USA o 419 proc. w porównaniu z czerwcem i lipcem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane