PFK Oceanic chce zwiększyć eksport, rozważa wejście na giełdę

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 07-12-2005, 20:33

Oceanic Przedsiębiorstwo Farmaceutyczno-Kosmetyczne chce w ciągu trzech lat zwiększyć eksport do 40 proc. z obecnych 15 proc. Należąca do rodziny Soszyńskich firma rozważa wejście na giełdę, ale nie ujawnia, kiedy mogłoby dojść do debiutu.

Oceanic Przedsiębiorstwo Farmaceutyczno-Kosmetyczne chce w ciągu trzech lat zwiększyć eksport do 40 proc. z obecnych 15 proc. Należąca do rodziny Soszyńskich firma rozważa wejście na giełdę, ale nie ujawnia, kiedy mogłoby dojść do debiutu.

"Eksport kosmetyków AA rozwija się bardzo dynamicznie. Obecnie stanowi 15 proc. produkcji, w przeciągu najbliższych trzech lat firma planuje zwiększyć ten udział do 40 proc." - powiedziała PAP w wywiadzie Dorota Szoszyńska, która wraz z mężem Wojciechem, jest właścicielką firmy.

"Produkty AA są obecne na piętnastu rynkach świata. W nadchodzącym roku planujemy otwarcie kolejnych. Jesteśmy w trakcie negocjacji z Bułgarią, Rumunią, Estonią, Ukrainą, Egiptem, Wielką Brytanią i Szwecją" - dodała.

Na polskim rynku Oceanic, który istnieje od 1982 roku, jest jednym z liderów w kategorii kosmetyków pielęgnacyjnych. Produkuje ponad 270 różnego rodzaju preparatów do pielęgnacji twarzy i ciała, dla kobiet, mężczyzn, młodzieży i dzieci. Kosmetyki AA są sprzedawane m.in do Czech, Słowacji, Austrii Niemiec, na Łotwę, Litwę, Węgry, trafiają także do Stanów Zjednoczonych, Kanady, Jordanii i Libanu.

Wśród polskich producentów kosmetyków firma zajmuje drugą pozycję w ujęciu wartościowym za Laboratorium Kosmetycznym Dr Irena Eris. Na całym rynku, biorąc pod uwagę światowe koncerny, spółka plasuje się na czwartym miejscu.

Poza kosmetykami Oceanic produkuje także dermokosmetyki. Są to m.in. preparaty uzupełniające leczenie atopowego zapalenia skóry oraz chorób skóry głowy i włosów, takich jak łupież czy łuszczyca oraz maści dermatologiczne. "Kolejnym etapem rozwoju będą leki na receptę do miejscowego stosowania podczas leczenia dermatoz, m.in. alergii" - zapowiedziała Soszyńska.

W 2004 roku przychody ze sprzedaży Oceanic wyniosły ponad 100 mln zł. "Dotychczasowe wyniki sprzedaży za okres od stycznia do listopada 2005 roku pozwalają nam szacować wzrost w stosunku do roku ubiegłego na poziomie 12 proc. Mamy nadzieję, że rok 2006 przyniesie wzrost o kolejne 15 proc." - powiedziała Soszyńska.

W 2006 roku Oceanic planuje zainwestować 4 mln zł m.in w nowe urządzenia oraz technologie w swojej fabryce w Trąbkach Małych koło Gdańska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane