PFR szuka aniołów

DI
opublikowano: 10-08-2017, 22:00

Polski Fundusz Rozwoju (PFR) uruchamia kolejny fundusz, którego celem są inwestycje w innowacyjne spółki na wczesnym etapie rozwoju.

PFR Biznest FIZ to fundusz inwestujący w inne fundusze (fundusz funduszy). Skierowany jest do aniołów biznesu, czyli doświadczonych biznesmenów, którzy inwestują w start-upy najczęściej na etapie poprzedzającym inwestycję funduszy venture capital. Fundusze, które powstaną w ramach PFR Biznest FIZ, będą miały wielkość od 5 do 30 mln zł, w sumie ich wiellkość sięgnie 500 mln zł. Młode firmy otrzymają dostęp do finansowania w postaci inwestycji kapitałowej lub np. pożyczki zamiennej na udziały lub akcje, wielkość pojedynczej inwestycji to do 4 mln zł.

Paweł Borys, prezes PolskiegoFunduszu Rozwoju
Fot. Grzegorz Kawecki

— Aniołowie biznesu wypełniają lukę między kapitałem pozyskanym od rodziny i przyjaciół a finansowaniem od funduszy venture capital. Dzięki doświadczeniu, kompetencjom i kontaktom dostarczają spółkom tzw. smart money, znacząco zwiększając szanse na ich komercyjny sukces. W ciągu najbliższych lat chcemy kilkakrotnie zwiększyć liczbę aktywnych aniołów biznesu w Polsce oraz wielkość udzielanego przez nich finansowania — mówi Maciej Ćwikiewicz, wiceprezes PFR Ventures.

260 mln zł Tyle pieniędzy zainwestuje PFR Biznest. Aniołowie biznesu dołożą drugie tyle.

4.09 Tego dnia rusza nabór wniosków, potrwa do 19.09.2017 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane