PFR wesprze dobre pomysły indywidualnych wynalazców

opublikowano: 07-09-2017, 20:00
aktualizacja: 07-09-2017, 21:01

Startuje program “Dobry pomysł” pomagający rozwinąć skrzydła innowatorom. Powstał w Ministerstwie Rozwoju, a realizowany będzie przez Polski Fundusz Rozwoju.

Budżet pilotażowego programu “Dobry pomysł” wynosi 2 mln zł. Koncept, który oficjalnie ogłoszony zostanie 8 września (umowę w tej sprawie podpiszą wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz i prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys), jest skierowany do indywidualnych wynalazców, czyli osób, które same, w wolnym czasie i bez zaangażowania firm lub instytucji pracują nad nowatorskimi rozwiązaniami. Program, jak zapewniają przedstawiciele Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR), jest odpowiedzią na liczne zapytania i wnioski o wsparcie innowatorów nadsyłane do wielu instytucji publicznych. 

Paweł Borys, prezes PFR, wspólnie z wiceminister rozwoju Jadwigą Emilewicz, podpisze umowę na realizację pilotażowego programu "Dobry pomysł".
Zobacz więcej

Paweł Borys, prezes PFR, wspólnie z wiceminister rozwoju Jadwigą Emilewicz, podpisze umowę na realizację pilotażowego programu "Dobry pomysł". Grzegorz Kawecki

O wsparcie będą mogli się starać studenci, naukowcy, pracownicy firm, a także pasjonaci techniki, którzy do dalszego rozwoju swoich projektów potrzebują nawigatora lub coacha, czyli osoby, która zagwarantuje im opiekę ekspercką, pomoże w rozwoju innowacji i zweryfikuje zasadność wprowadzania danego rozwiązania na rynek. 

Nabór w programie “Dobry pomysł” rozpocznie się 18 października 2017 r. Program został opracowany w Ministerstwie Rozwoju, za jego realizację będzie odpowiadać PFR (we współpracy z Fundacją Zaawansowanych Technologii, Fundacją Centrum Innowacji FIRE i INVESTIN).

“Dobry pomysł” ma zapewnić pomoc w rozwoju innowacji na jeszcze wcześniejszym etapie niż dotychczas realizowane przez PFR programy, a najciekawsze pomysły biznesowe dopiero nakierowywać na oferowane już formy finansowania, przyznawanego np. za pośrednictwem dotowanych z unijnych pieniędzy funduszy venture capital lub innych dostępnych na rynku grantów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu