PGE nadal planuje zaprezentować zaktualizowaną strategię w kwietniu-maju

Polska Grupa Energetyczna (PGE) chce zaprezentować zaktualizowaną strategię w kwietniu-maju, poinformował prezes PGE Marek Woszczyk, podtrzymując wcześniejsze zapowiedzi.

"Jak mówiłem wielokrotnie, spodziewamy się przedstawić zaktualizowaną strategię - nazwijmy ją nową strategią - w drugim kwartale tego roku. Staramy się przedstawić ją jak najszybciej, ale sądzimy, że kwiecień-maj to będzie czas, kiedy zakomunikujemy informacje o zaktualizowanej strategii spółki " - powiedział Woszczyk podczas telekonferencji dla analityków.Miesiąc temu Woszczyk zapowiadał, że PGE chce zakończyć prace nad aktualizacją strategii do końca I kw. i zaprezentować ją w kwietniu-maju.W lutym 2012 r. rada nadzorcza przyjęła "Strategię Grupy Kapitałowej PGE na lata 2012-2035", która przewiduje m.in. osiągnięcie zysku EBITDA w wysokości ok. 12 mld zł w 2020 r. oraz ok. 34 mld zł w 2035 r. Nakłady inwestycyjne planowane są na ok. 330 mld zł w okresie 2012-2035, w tym średnioroczne nakłady w okresie 2012-2020 - ponad 9 mld zł, a w okresie 2021-2035 - ponad 16 mld zł. Według tego dokumentu, uruchomienie pierwszego reaktora pierwszej elektrowni planowane było na 2023 r., zaś osiągnięcie pełnej mocy pierwszej elektrowni atomowej, tj. 3000 MW, w roku 2025.PGE to największa grupa energetyczna w Polsce. Grupa jest liderem w branży wydobywczej węgla brunatnego, jej udział w rynku wydobywczym tego surowca stanowi 78% krajowego wydobycia, a także największym wytwórcą energii elektrycznej – wytwarza ok. 38% krajowej produkcji energii elektrycznej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 30.144,85 mln zł w 2013 r.

book icon
Artykuł dostępny dla subskrybentów i zarejestrowanych użytkowników
REJESTRACJA
SUBSKRYBUJ PB

Chcesz przeczytać ten artykuł? Zarejestruj się!

Subskrypcja PB

Rejestrując się, otrzymasz limitowany dostęp do ograniczonej puli artykułów publikowanych w serwisie pb.pl. W ramach usługi będziemy mogli przesyłać Ci newslettery przygotowane przez redakcję "Pulsu Biznesu". Zawsze możesz zrezygnować z usługi poprzez usunięcie swojego konta z serwisu. Możesz to zrobić wysyłając e-mail na adres prenumerata@pb.pl.

Jeżeli chcesz uzyskać nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów, zostań naszym subskrybentem.

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska). Klauzula informacyjna w pełnej wersji dostępna jest tutaj