PGF może wrócić na poziom 33 zł

Dariusz Karolak
16-11-2001, 00:00

Nie znam powodów skokowego wzrostu obrotów na PGF, ale ich wystąpienie może znacząco wpłynąć na notowania w bliskiej przyszłości. Kształt świecy nie jest zbyt przyjazny. Niewątpliwie jest to świeca wysokiej fali, ale osobiście mnie bardziej przypomina wisielec z uwagi na znacznie dłuższy dolny cień. Czy miał ona załatwić kwestię korekty na zwykłym wykresie świecowym, wątpię. Groźniejsze w skutkach może okazać się przełamanie 5-tygodniowego oporu wskaźnika ruchu kierunkowego DI-, przy braku potwierdzenia ostatniego wzrostu nowym szczytem DI+.

Podobne sygnały ostrzegawcze wysyłają oscylatory, które również nie zdołały ustanowić nowych szczytów. Bliskość 9-miesięcznej linii oporu, którą próbował przetestować górny cień w połączeniu z ww. przesłankami każe przygotować się na powrót do przełamanej niedawno długoterminowej linii bessy, 33.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PGF może wrócić na poziom 33 zł