PGF spada bez obrotów

Dariusz Karolak
opublikowano: 11-02-2002, 00:00

Kurs PGF wybił się w dół z konsolidacji w strefie 38-40 zł. Tym samym otrzymaliśmy sygnał sprzedaży. Bez większego problemu przebita została tygodniowa średnia VAMA10, co o sile rynku świadczy, niestety, nienajlepiej. Opuszczenie rynku sygnalizuje analiza wskaźnikowa. Większość oscylatorów osiągnęła półroczne minima. Wyraźny sygnał sprzedaży powstał w układzie kierunkowym, na którym DI+ potwierdził półroczny pdwójny szczyt.

Zagadkowy wydaje się brak popytu towarzyszący przecenie przy atrakcyjności fundamentalnej branży. Możliwe, że ma to związejj z akcją UKS skierowaną przeciwko importerom leków praktykującym zaniżanie cen na granicach. Z pewnością niektóre hurtownie imporują leki, trudno jednak powiedzieć, których cała sprawa może dotyczyć. Wyraźnie zareagowały do tej pory kursy PGF i Prospera, ale ryzyko branżowe znacząco wzrosło. Tak będzie do czasu, gdy ze strony spółek nie pojawią się oficjalne komunikaty dotyczące tej kwestii. Z tego powodu uzasadnienie mają zakupy dopiero w okolicach przełamanej w X'01 długoterminowej linii bessy 31,8 odpowiadające dolnej krawędzi wstęgi tygodniowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PGF spada bez obrotów