PGF zbuduje w 2008 r. w Rzeszowie automatyczny magazyn leków

DI, PAP
opublikowano: 08-01-2008, 15:16

Polska Grupa Farmaceutyczna, która dzięki zgodzie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przejmuje Hurtownię Aptekarz, planuje w 2008 roku budowę automatycznego magazynu leków w Rzeszowie - podał PGF w komunikacie prasowym.

"Chcemy, żeby rzeszowska firma stała się niekwestionowanym liderem regionalnego rynku. W 2008 roku planujemy budowę automatycznego magazynu, który poprawi efektywność działania spółki. Inwestycja zostanie sfinansowana ze środków rzeszowskiej firmy" - powiedział cytowany w komunikacie Jacek Dauenhauer, wiceprezes PGF.

Grupa nie podała wartości nakładów na tę inwestycję.

W połowie września PGF otworzył kosztem 22 mln zł nowy magazyn w Poznaniu. Był to 14 magazyn grupy na terenie całej Polski.

Wyniki Hurtowni Aptekarz będą konsolidowane w wynikach grupy PGF już w pierwszym kwartale br.

PGF przejmuje nowe udziały emitowane przez rzeszowską firmę za 26,3 mln zł, odkupi także udziały od obecnych akcjonariuszy.

"Druga operacja będzie tylko częściowo realizowana w tym roku, bo jej główna część zostanie rozliczona po okresie 24 miesięcy. Kwota tej transakcji zostanie oszacowana po zawarciu wszystkich umów zakupu udziałów od akcjonariuszy Aptekarza" - napisano w komunikacie.

Aptekarz jest jedną z najsilniejszych hurtowni leków w południowo - wschodniej Polsce, głównie w województwie podkarpackim. W skali całego kraju udział tej hurtowni jest szacowany na 2,5 proc.

Dzięki tej akwizycji udział PGF w rynku farmaceutycznym wzrośnie do około 22,5 proc

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane