PGG nie realizuje planu

GRA, PAP
opublikowano: 28-09-2017, 21:00

17,6 mln ton - tyle węgla Polska Grupa Górnicza wydobyła od początku tego roku do końca sierpnia. Plan zakładał wydobycie 18,5 mln ton.

Od początku roku do końca sierpnia kopalnie Polskiej Grupy Górniczej wyprodukowały ponad 17,6 mln ton węgla, co oznacza lukę w stosunku do planu na ok. 900 tys. ton węgla. Dla porównania — to ok. połowy mocy produkcyjnych kopalni PG Silesia, największej prywatnej kopalni w Polsce. To i tak lepiej niż w 2016 r., kiedy wydobycie w ciągu ośmiu miesięcy wyniosło 15,5 mln ton. Oficjalny plan PGG zakłada, że wydobycie w całym 2017 r. wyniesie 32 mln ton, ale w październiku zarząd ma ocenić, czy ten poziom uda się osiągnąć. Ostatnio deklarował, że od września, dzięki inwestycjom, dzienne wydobycie 130 tys. ton. Jeśli ten poziom utrzyma się do końca roku, to roczne wydobycie wyniesie ok. 31 mln ton węgla.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / PGG nie realizuje planu