PGG ufundowała pracownię robotyki w przedszkolu

AR
opublikowano: 01-06-2018, 14:28
aktualizacja: 01-06-2018, 14:32

Polska Grupa Górnicza postanowiła wesprzeć przedszkole integracyjne nr 2 w Lędzinach, do którego uczęszczają m. in. dzieci pracowników i ufundowała pracownię robotyki, programowania oraz terapii ręki dla najmłodszych.

Uroczyste otwarcie pracowni robotyki odbyło się w Dzień Dziecka w Miejskim Przedszkolu nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Lędzinach. To pierwsza tego typu pracownia na Śląsku.

 

– My dorośli doskonale wiemy co z telefonami i laptopami potrafią już robić nasze dzieci. Ten pomysł to jest lepszy sposób wykorzystania tych urządzeń , nauczenia dzieci jak w sposób bardziej twórczy można ich używać. To co Państwo tutaj zrobili, przy naszym skromnym udziale,  to jest ogromny krok, aby tworzyć kreatywność , która będzie napędzać ten region za kilkanaście lat – mówi Tomasz Rogala,  prezes Polskiej Grupy Górniczej.

 Zajęcia przeznaczone będą dla dzieci w wieku 4-6 lat dla grup maksimum 10 osobowych, zarówno dzieci zdrowych jak również z deficytami aparatu ruchu. Dzieci będą pracowały w parach, mając do dyspozycji tablet oraz zestawy do konstruowania serii Lego Education WeDo 2.0, Lego Boost oraz klasyczne klocki Lego System More to Math. Z ufundowanych przez PGG zestawów dzieci będą mogły zbudować m. in. zdalnie sterowane roboty.

–  Nasza pracownia robotyki, programowania i terapii ręki pozwoli najmłodszym poznać tajniki i mechanizmy programowania. Otworzy dzieci na wyzwania stawiane w prężnie rozwijającym się świecie. Komputery nie rozumieją skomplikowanej mowy ludzkiej, aby efektywnie się z nimi komunikować musimy używać zbioru poleceń  – mówi dyrektor przedszkola Robert Salwierak.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu