PGNiG chce negocjować ceny z Gazpromem

ISBNews
opublikowano: 05-03-2014, 13:15

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) chce skorzystać z tego, że w listopadzie br. otwiera się "okno negocjacyjne" i rozpocząć wówczas rozmowy z Gazpromem, poinformował wiceprezes ds. finansowych Jarosław Bauc.

"W listopadzie otwiera się okno negocjacyjne z Gazpromem i wówczas chcemy zacząć rozmowy. Nie mogę dziś powiedzieć, w jakim kierunku one pójdą, ale oczywiste jest, że chcemy działać w naszym interesie" - powiedział Bauc dziennikarzom.

Dodał, że spółka w 2014 r. zamierza odebrać minimalną ilość gazu od Gazpromu, czyli 8,7 mld m3. Wyjaśnił, że to kwestia potrzeb, które z powodu ciepłej zimy są znacząco mniejsze niż zwykle. "Poza tym ceny spotowe są nadal niższe" - podsumował.

PGNiG kupił w ub.r. od OOO "Gazprom eksport" 8,73 mld m3 gazu, co stanowiło 73,4% całości zakupionego przez PGNiG gazu (wobec 9,02 mld m3, tj. 79,6% całości zakupów, w 2012 r.), podała spółka w raporcie.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i zagranicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / PGNiG chce negocjować ceny z Gazpromem