PGNiG chce podwyżki taryfy gazowej

DI, PAP
26-07-2010, 14:29

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo złożyło do Urzędu Regulacji Energetyki wniosek o podwyżkę obowiązującej taryfy na gaz - powiedziała w poniedziałek PAP rzeczniczka Urzędu Agnieszka Głośniewska. Wcześniej poinformowała o tym gazowa spółka.

"Decyzja PGNiG ma związek ze znaczącym wzrostem kursu dolara do złotego, co przekłada się bezpośrednio na cenę gazu z importu" - uzasadniła spółka w komunikacie. Nie poinformowała jednak o szczegółach wniosku "ze względu na prowadzone negocjacje z URE".

Agnieszka Głośniewska potwierdziła, że wniosek taki wpłynął do URE w piątek po południu. "Jest zdecydowanie za wcześnie, żeby mówić o konkretach. Wniosek jest rozpatrywany, a postępowanie może potrwać do 30, a nawet 60 dni" - powiedziała.

URE zwraca uwagę, że nie jest to wygaśnięcie taryfy, ale że PGNiG chce zmienić obowiązującą do 30 listopada taryfę.

Poprzednią taryfę dla PGNiG Urząd zatwierdził w połowie maja; spółka złożyła wniosek w lutym. W wyniku obowiązującej od 1 czerwca taryfy rachunki odbiorców gazu - jak wyliczył wówczas PGNiG - wzrosły średnio o 3,3 proc. dla osób gotujących na gazie, wzrost ten miał oznaczać średnio dodatkowe 71 groszy za gaz miesięcznie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Energetyka / PGNiG chce podwyżki taryfy gazowej