PGNiG: do Polski nie dociera gaz z Azji

(Tadeusz Stasiuk)
09-10-2006, 12:32

Do Polski nie dociera środkowoazjatycki gaz, który otrzymujemy w ramach kontraktu z RosUkrEnergo.

Do Polski nie dociera środkowoazjatycki gaz, który otrzymujemy w ramach kontraktu z RosUkrEnergo, odbierany na przejściu w Drozdowiczach, ale nasi odbiorcy nie odczuwają skutków ograniczenia dostaw - powiedział rzecznik Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa Tomasz Fill.

Dodał, że między zarządem spółki a partnerami wschodnimi trwa "ożywiona korespondencja" dotycząca ograniczenia dostaw. Jej celem jest wyjaśnienie sprawy.

Na polsko-ukraińskim przejściu w Drozdowiczach, odbierany jest również rosyjski gaz, który trafia do Polski w ramach kontraktu jamalskiego. W tym przypadku dostawy przebiegają bez zakłóceń.

PGNiG prowadzi obecnie z RosUkrEnergo negocjacje na temat dostaw gazu do Polski. 31 grudnia wygasa dotychczasowy kontrakt, w ramach którego PGNiG kupuje od RosUkrEnergo prawie 19 proc. sprzedawanego w kraju gazu. (DI, PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / PGNiG: do Polski nie dociera gaz z Azji