PGNiG dodało Policom gazu

ABT
opublikowano: 02-02-2010, 00:00

Wzrosły temperatury i stopniało konto Polic, więc gaz płynie do spółki w większych ilościach.

Wzrosły temperatury i stopniało konto Polic, więc gaz płynie do spółki w większych ilościach.

Wczoraj o 22.00 Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) zwiększyło dostawy gazu do Zakładów Chemicznych Police po tym, jak 27 stycznia ograniczyło je o 15 proc. Wpływ na tę decyzję miał przede wszystkim wzrost temperatury i mniejsze dobowe zużycie gazu przez klientów indywidualnych.

Przy obecnie utrzymujących się temperaturach zapotrzebowanie na gaz w Polsce waha się od 50 do 54 mln m sześc. na dobę. 27 stycznia sięgało 64-67 mln m sześc. na dobę — poinformowało PGNiG.

Police do 31 stycznia miały uregulować zaległe wobec PGNiG płatności za gaz. Chodziło o bieżące faktury począwszy od listopada 2009 r. Takie porozumienie spółki zawarły jeszcze w grudniu.

— Police, nie w pełni, ale wywiązują się ze zobowiązań wobec PGNiG. Jesteśmy w stałym kontakcie. Na razie wszystko jest w porządku — mówi Mirosław Dobrut, wiceprezes PGNiG.

Nieoficjalnie w PGNiG dowiedzieliśmy się, że do wczoraj do 15.00 Police uregulowały jeden rachunek. Zarząd Polic obiecał, że od lutego spółka będzie już terminowo płacić za gaz. Zakłady nie otrzymały jeszcze 150 mln zł pożyczki od Agencji Rozwoju Przemysłu, która miała posłużyć im na uregulowanie części zobowiązań wobec PGNiG. Police postanowiły więc spłacać je z własnych funduszy. Całość długu wobec dostawcy gazu spółka musi uregulować do 30 czerwca 2010 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ABT

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy