PGNiG: dostawy gazu bez zakłóceń

(Tadeusz Stasiuk)
07-11-2006, 19:06

Gaz płynie bez zakłóceń, w tej chwili wszystkie dostawy są zgodne z zakontraktowanymi - informuje PGNiG.

Gaz płynie bez zakłóceń, w tej chwili wszystkie dostawy są zgodne z zakontraktowanymi - powiedziała PAP we wtorek po południu Magdalena Kicińska z biura prasowego Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG).

We wtorek telewizja TVN24 podała, że Lviv Transgaz, ukraiński operator sieci przesyłowej, zagroził wstrzymaniem dostaw gazu do Polski od rosyjsko-ukraińskiej spółki RosUkrEnergo.

Zdaniem Kicińskiej, przyczyny informacji pochodzącej od ukraińskiego operatora związane są ze "szczegółami technicznymi między spółką RosUkrEnergo a ukraińskim operatorem".

Od kilku miesięcy przedstawiciele PGNiG prowadzą rozmowy z RosUkrEnergo na temat dostaw gazu do Polski. Obecna umowa kończy się ostatniego dnia grudnia. Według nieoficjalnych informacji, w środę grupa negocjatorów spółki przystąpi w Moskwie do negocjacji ceny za jaką będzie kupować gaz od nowego roku.

Oficjalnie przedstawiciele PGNiG nie chcą mówić o cenie, dyrektor ds. ekonomicznych Cyryl Federowicz, pytany przez dziennikarzy o wartość kontraktu przypomniał, że powszechnie obowiązująca w Europie cena za 1 tys. m. sześc. gazu w wynosi między 280 a 310 dol.

Dotychczas - według nieoficjalnych informacji - płaciliśmy RosUkrEnergo ok. 240-250 dol. za 1 tys. m. sześc. gazu. Cena jest objęta tajemnicą, co wynika z warunków kontraktu. Ukraińsko- rosyjska spółka pokrywa ok. 1/5 zapotrzebowania polski na gaz. (DI, PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / PGNiG: dostawy gazu bez zakłóceń