PGNiG i PSE będą analizować opłacalność budowy elektrowni

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 28-04-2006, 16:48

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo oraz Polskie Sieci Elektroenergetyczne przeprowadzą analizy opłacalności budowy elektrowni i elektrociepłowni zasilanych gazem z niewielkich złóż krajowych - poinformował PGNiG w piątkowym komunikacie.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo oraz Polskie Sieci Elektroenergetyczne przeprowadzą analizy opłacalności budowy elektrowni i elektrociepłowni zasilanych gazem z niewielkich złóż krajowych - poinformował PGNiG w piątkowym komunikacie.

    "Podpisane w piątek porozumienie pomiędzy spółkami ma na celu przeprowadzenie analiz technicznych i opłacalności wykorzystania małych złóż gazu do produkcji energii elektrycznej i ciepła" - powiedziała PAP rzecznik prasowy PGNiG Małgorzata Przybylska.

    W komunikacie PGNiG napisano, że energia wytwarzana byłaby z gazu zalegającego w złożach, których nie opłaca się podłączać do sieci.

Firmy nie podały bliższych szczegółów. Nie wiadomo więc kto finansowałby budowę elektrowni, czy elektrociepłowni.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane