PGNiG: jeśli nie dojdzie do porozumienia z Gazpromem, sąd arbitrażowy

PAP
opublikowano: 31-08-2011, 13:20

Wiceprezes PGNiG Radosław Dudziński powiedział na konferencji, że jeśli spółka nie dojdzie do porozumienia z  Gazpromem w sprawie obniżki ceny rosyjskiego gazu do października, zwróci się do  sądu arbitrażowego o rozwiązanie sporu biznesowego z rosyjską firmą.

PGNiG negocjuje z Gazpromem obniżkę ceny gazu sprowadzanego do Polski w ramach tzw. kontraktu jamalskiego.

"Gdybyśmy nie byli przekonani, że istnieją przesłanki - te przesłanki są bardzo silne - do tego, żeby ceną, która jest dzisiaj w kontrakcie, obniżyć, nie rozpoczynalibyśmy tych negocjacji. Termin na rozmowy, który jest zawarty w kontrakcie, upływa w październiku. Przygotowujemy się od tego, że jeśli do tej daty nie będzie satysfakcjonującego porozumienia, będziemy niestety szukać sprawiedliwości, rozsądzenia (...) sporu biznesowego w sądzie arbitrażowym" - powiedział w środę wiceprezes zarządu ds. strategii PGNiG Radosław Dudziński.

"Patrząc na to, co się dzieje obecnie na rynku i w jakiej sytuacji znaleźli się inni klienci Gazpromu, niestety nie możemy wykluczyć, że jest to najbardziej prawdopodobny scenariusz" - dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / PGNiG: jeśli nie dojdzie do porozumienia z Gazpromem, sąd arbitrażowy