PGNiG liczy na rozstrzygnięcie arbitrażu z Gazpromem do końca 2018 r.

  • PAP
opublikowano: 21-11-2018, 14:58

PGNiG liczy, że ostateczny wyrok w arbitrażu z Gazpromem trybunał arbitrażowy w Sztokholmie wyda do końca 2018 r. - poinformował w środę prezes PGNiG Piotr Woźniak. W jego ocenie, trybunał ma już wszystkie informacje potrzebne do wydania wyroku.

"W naszej ocenie Trybunał ma wszystkie dokumenty i przesłanki do rozstrzygnięcia sporu cenowego. Zależy nam na jak najszybszym wyroku, mamy natomiast wrażenie, że drugiej stronie przeciwnie, że gra ona na czas" - powiedział Woźniak. Jak dodał, grę na czas „interpretujemy jako świadomość słabej pozycji”.

„Mówiliśmy, że z dużym prawdopodobieństwem spodziewamy się wyroku przed końcem roku i podtrzymujemy to” - zaznaczył prezes. To kontrakt dużej wartości i poważna sprawa, dlatego trwa już czwarty rok - podkreślił Piotr Woźniak.

W czerwcu Trybunał Arbitrażowy ad hoc wydał wyrok częściowy w postępowaniu PGNiG przeciwko Gazpromowi w sprawie obniżenia ceny kontraktowej za gaz. Trybunał ustalił, że PGNiG złożył w listopadzie 2014 r. ważny i skuteczny wniosek o renegocjację ceny kontraktowej. Kwestia ustalenia nowej ceny będzie rozstrzygnięta w dalszym postępowaniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu