PGNiG liczy na rozstrzygnięcie arbitrażu z Gazpromem do końca roku

  • PAP
opublikowano: 30-08-2018, 11:40

PGNiG liczy, że wyrok Trybunału Arbitrażowego w postępowaniu przeciw Gazpromowi zapadnie do końca roku - poinformował prezes PGNiG Piotr Woźniak.

"Nadal wierzymy, że ostateczny werdykt Trybunału Arbitrażowego zapadnie do końca tego roku" - powiedział Woźniak podczas telekonferencji.

Głównym celem PGNiG, którego prezesem jest Piotr Woźniak, jest taka dywersyfikacja dostaw gazu do Polski, by w 2022 r. firma miała komfort powiedzenia Rosjanom „nie”. Gazprom to dziś główny dostawca surowca do Polski.
Zobacz więcej

KOMFORT ODMOWY:

Głównym celem PGNiG, którego prezesem jest Piotr Woźniak, jest taka dywersyfikacja dostaw gazu do Polski, by w 2022 r. firma miała komfort powiedzenia Rosjanom „nie”. Gazprom to dziś główny dostawca surowca do Polski. Fot. Marek Wiśniewski

Powtórzył, że spółka jest zadowolona z wyroku częściowego, który Trybunał wydał w czerwcu.

Trybunał ustalił wtedy, że w listopadzie 2014 roku PGNiG złożył ważny i skuteczny wniosek o renegocjację ceny kontraktowej, a także, że spełniona została przesłanka opisana w Kontrakcie Jamalskim, uprawniająca PGNiG do żądania obniżenia ceny kontraktowej za gaz dostarczany przez Gazprom. Orzekł, że kwestia ustalenia nowej ceny kontraktowej będzie rozstrzygnięta w dalszym etapie postępowania.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu