PGNiG obniżyło swoje oczekiwania co do podwyżki cen gazu

DI, PAP
opublikowano: 15-12-2011, 08:26

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo obniżyło swoje oczekiwania co do podwyżki cen gazu, ale wciąż wnioskuje o dwucyfrowy wzrost taryfy - powiedział prezes URE Marek Woszczyk.

"PGNiG złożyło przedwczoraj wniosek, zweryfikowało w dół swoje oczekiwania co do podwyżki, ale wciąż jest to poziom dwucyfrowy" - powiedział w czwartek w TVN CNBC Woszczyk.

Nie chciał sprecyzować, czy wzrost cen gazu będzie jedno czy dwucyfrowy.

"Analizujemy wniosek" - powiedział jedynie.

Zauważył jednak, że pewną przesłanką do wzrostu taryfy jest wzrost kursu dolara.

"Pół roku temu, gdy zatwierdzaliśmy obecnie obowiązującą taryfę, kurs dolara wynosił około 2,7 zł. Obecnie jest to około 3,5 zł, a Ministerstwo Finansów prognozuje na I kwartał 2012 roku 3,09 zł, czyli około 15 proc. więcej od kursu uwzględnionego w dziś obowiązującej taryfie" - powiedział.

Na pytanie, czy decyzja zostanie podjęta do 17 grudnia, by nowa taryfa weszła w życie 1 stycznia, odpowiedział: "Decyzja może być podjęta, gdy jest pewność, że taryfa jest skalkulowana poprawnie i na uzasadnionym poziomie. Dziś tej pewności jeszcze nie mam".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / PGNiG obniżyło swoje oczekiwania co do podwyżki cen gazu