PGNiG połączyło się z 6 spółkami obrotu gazem

DI, ISB
opublikowano: 02-10-2007, 18:37

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) otrzymało we wtorek postanowienie Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy o  dokonaniu wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym o połączeniu spółki z sześcioma regionalnymi spółkami obrotu gazem, podała firma w komunikacie.

"Sąd dokonał wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym - Rejestrze Przedsiębiorców o połączeniu Emitenta z Dolnośląską Spółką Obrotu Gazem Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Górnośląską Spółką Obrotu Gazem Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Karpacką Spółką Obrotu Gazem Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Mazowiecką Spółką Obrotu Gazem Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Pomorską Spółką Obrotu Gazem Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie i Wielkopolską Spółką Obrotu Gazem Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie" - czytamy w komunikacie.

PGNiG podał, że łączenie nastąpiło przez przejęcie, bez podwyższenia kapitału zakładowego spółki przejmującej, poprzez przeniesienie całego majątku spółek przejmowanych na spółkę przejmującą.

W dniu 3 lipca 2007 roku NWZ PGNiG podjęło uchwałę o połączeniu PGNiG ze spółkami przejmowanymi. Dniem połączenia jest 1 października 2007.

"Połączenie Emitenta ze spółkami przejmowanymi ma na celu integrację działalności obrotu gazem w PGNiG, co przyniesie korzyści w postaci ujednolicenia całości procesów handlowych i obsługi klienta, optymalizacji kosztów działalności handlowej"- głosi komunikat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, ISB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / PGNiG połączyło się z 6 spółkami obrotu gazem