PGNiG powiększy zarząd

ABT
opublikowano: 01-02-2012, 00:00

Gazowy gigant szuka prezesa i wiceprezesa do spraw handlowych. Stworzył także nowe stanowisko.

Rada nadzorcza Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) postanowiła uzupełnić zarząd spółki (ma czterech członków, a może mieć siedmiu). Ogłosiła konkurs na prezesa i wiceprezesów do spraw handlowych oraz korporacyjnych. To ostatnie stanowisko to nowość. Nie do końca wiadomo, czym taka osoba będzie się zajmować. W PGNiG usłyszeliśmy, że mogłaby odpowiadać za relacje inwestorskie, marketing i PR. Istotniejszy jest wakat na stanowisku wiceprezesa do spraw handlowych. Za tę sferę odpowiadał Mirosław Szkałuba, ale od kilku miesięcy skupia się na sprawach pracowniczych jako członek zarządu wybrany z ramienia załogi. Od końca 2011 r. PGNiG działa też bez najważniejszej osoby w zarządzie — rezygnację złożył wówczas Michał Szubski.

Jego obowiązki pełni Marek Karabuła, którego rynek — obok Wojciecha Haydla, byłego prezesa Ruchu i PKN Orlen, oraz Jerzego Kurelli, wiceprezesa BGK, związanego niegdyś z PGNiG — typuje na prezesa. Co z pozostałymi członkami zarządu PGNiG: Sławomirem Hincem i Radosławem Dudzińskim?

— Skarb państwa nie planuje zmian — mówi Magdalena Kobos, rzecznik prasowy skarbu. Zainteresowani posadą w zarządzie mogą aplikować do 17 lutego. Muszą się legitymować: co najmniej 10-letnim doświadczeniem zawodowym oraz trzyletnim doświadczeniem w pełnieniu funkcji członka zarządu spółki kapitałowej (w przypadku prezesa) i co najmniej pięcioletnim na stanowisku kierowniczym wyższego szczebla (w przypadku wiceprezesów). Kandydaci powinni też posiadać doświadczenie w restrukturyzacji przedsiębiorstw. Zostaną poddani ocenie przez firmę doradczą Russell Reynolds Associates i radę nadzorczą.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ABT

Polecane