PGNiG spodziewa się podwojenia sprzedaży gazu Ukraińcom

PAP
opublikowano: 13-11-2017, 15:23
aktualizacja: 13-11-2017, 15:23

Wiceprezes ds. handlowych PGNiG Maciej Woźniak spodziewa się na koniec roku podwojenia zeszłorocznego wolumenu sprzedaży gazu na Ukrainę.

Spółka, informując w poniedziałek o wynikach za dziewięć miesięcy br. poinformowała, że sprzedała na Ukrainie 430 mln m sześciennych gazu.

"Po trzech kwartałach tego roku sprzedaliśmy na Ukrainę 430 mln m sześc. gazu. Na koniec roku spodziewamy się podwojenia wolumenu zeszłorocznego, w okolicach 700-800 mln m sześc., aczkolwiek dużo tu zależy od sytuacji na tamtejszym rynku" - powiedział.

Pierwsza dostawa polskiego gazu miała miejsce w sierpniu 2016 r. Od jesieni 2015 r. Ukraina przestała importować gaz z Rosji. Pod koniec października br. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zawarło umowę z ukraińskim operatorem sieci przesyłowych i magazynów Ukrtransgaz. Nowy kontrakt umożliwia polskiej spółce korzystanie z podziemnych magazynów gazu znajdujących się na terytorium Ukrainy, dwa tygodnie wcześniej PGNiG zawarło umowę z Ukrtransgazem na przesył gazu na terytorium Ukrainy.

M. Woźniak mówił, że liczy iż w kolejnych latach sprzedaż gazu na Ukrainę będzie rosła.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / PGNiG spodziewa się podwojenia sprzedaży gazu Ukraińcom