PGNiG testuje przepływ gazu na Ukrainę przez punkt wyjścia Hermanowice

ISBnews
opublikowano: 29-10-2013, 12:30

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) przetestuje możliwości przepływu gazu na Ukrainę przez punkt wyjścia Hermanowice, podała spółka w komunikacie. W ramach testu PGNiG prześle do 3,5 mln m3 gazu na dobę dla ukraińskiej spółki DTEK Trading.

"Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo podpisało umowę z ukraińską firmą DTEK Trading na dostarczenie gazu ziemnego w ramach testowania
możliwości transportu gazu ziemnego przez terytorium Polski do punktu wyjścia z krajowego systemu przesyłowego w Hermanowicach" - czytamy w komunikacie.

Test, w ramach którego zostanie przesłane maksymalnie 3,5 mln m3 gazu na dobę, rozpoczął się 28 października i potrwa kilka dni, podano również.

"W przypadku uzyskania pozytywnego wyniku próbnej dostawy, PGNiG przeanalizuje możliwość realizowania dostaw o dłuższym horyzoncie czasowym" - czytamy dalej.

PGNiG jest obecne na GPW od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i zagranicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i zagranicą.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBnews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / PGNiG testuje przepływ gazu na Ukrainę przez punkt wyjścia Hermanowice