PGNiG: tylko władze spółki mogą decydować o wyłączaniu gazu dłużnikom

Polska Agencja Prasowa SA
02-06-2006, 20:14

Zarząd Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) uważa, że tylko on może decydować o ograniczaniu i przerywaniu dostaw gazu odbiorcom, którzy mają długi wobec spółki. W przesłanym w piątek PAP oświadczeniu spółki napisano, że naruszenie tej zasady traktowane będzie jako naruszenie prawa i ciężkie naruszenie praw pracowniczych.

Zarząd Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) uważa, że tylko on może decydować o ograniczaniu i przerywaniu dostaw gazu odbiorcom, którzy mają długi wobec spółki. W przesłanym w piątek PAP oświadczeniu spółki napisano, że naruszenie tej zasady traktowane będzie jako naruszenie prawa i ciężkie naruszenie praw pracowniczych.

Związki zawodowe działające w firmie zagroziły, że jeśli nie otrzymają akcji pracowniczych, zaczną odcinać gaz dłużnikom spółki. Pracownicy PGNiG domagają się wydania akcji, które mieli otrzymać w pół roku po debiucie spółki na giełdzie - jak to obiecał im poprzedni rząd.

PGNiG zadebiutowało na GPW 23 września 2005 r. Według związkowców, akcje powinni otrzymać do 20 kwietnia 2006 r.

Po fiasku rozmów z resortem skarbu w połowie maja, związkowcy zapowiedzieli, że jeśli nie otrzymają akcji do końca czerwca, zaczną wyłączenia gazu zakładom - dłużnikom spółki. Są wśród nich m.in huty i spółdzielnie mleczarskie.

W przesłanym PAP oświadczeniu PGNiG napisano, że "jakiekolwiek działania wobec Klientów związane z ich relacjami handlowymi z PGNiG S.A. i spółkami Grupy Kapitałowej PGNiG leżą w wyłącznej gestii Zarządu lub uprawnionych do tego działów Spółki".

Zarząd oświadczył, że wszelkie próby ograniczania lub przerywania dostaw przez osoby lub organizacje nie mające do tego uprawnienia, "będą traktowane jako naruszenie prawa oraz - w przypadku pracowników - jako ciężkie naruszenie obowiązków pracowniczych".

"Celem działania Grupy Kapitałowej PGNiG jest jak najlepsza obsługa wszystkich swoich klientów. W związku z tym podejmowanie działań, które podważają wiarygodność i zaufanie do naszej firmy, może rodzić dla niej niekorzystne skutki" - napisano w oświadczeniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / PGNiG: tylko władze spółki mogą decydować o wyłączaniu gazu dłużnikom