PGNiG: URE przedłużył obowiązywanie taryfy dystrybucyjnej PSG

ISBNews
opublikowano: 09-06-2016, 17:11

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki przedłużył termin obowiązywania taryfy dystrybucyjnej Polskiej Spółki Gazownictwa dla usług dystrybucji paliw gazowych i usług regazyfikacji skroplonego gazu ziemnego, podało PGNiG.

„PGNiG otrzymał informację o przedłużeniu decyzją prezesa Urzędu Regulacji Energetyki […] obowiązywania Taryfy Polskiej Spółki Gazownictwa Sp. z o.o. nr 3 dla usług dystrybucji paliw gazowych i usług regazyfikacji skroplonego gazu ziemnego (taryfa dystrybucyjna)" – czytamy w komunikacie.

W związku z przedłużeniem okresu obowiązywania taryfy dystrybucyjnej nr 3, stawki opłat za usługę dystrybucji i usługę regazyfikacji nie ulegają zmianie. Termin obowiązywania taryfy dystrybucyjnej został przedłużony do 31 grudnia 2016 r., podano również.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane