PGNiG: Wybór wykonawcy analiz projektu terminala LNG do stycznia 2006 r.

Polska Agencja Prasowa SA
08-11-2005, 15:22

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo otrzymało osiem ofert od konsorcjów, które są zainteresowane przygotowaniem studium wykonalności terminala gazu skroplonego (LNG). PGNiG chce podpisać kontrakt w tej sprawie do stycznia 2006 roku - poinformowali we wtorek przedstawiciele spółki.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo otrzymało osiem ofert od konsorcjów, które są zainteresowane przygotowaniem studium wykonalności terminala gazu skroplonego (LNG). PGNiG chce podpisać kontrakt w tej sprawie do stycznia 2006 roku - poinformowali we wtorek przedstawiciele spółki.

"Dostaliśmy osiem zgłoszeń od ośmiu grup, konsorcjów. Sprawdzamy, czy wnioski są prawidłowe, później będziemy chcieli podpisać kontrakt z wybraną grupą. Mamy nadzieję, że proces ten zakończy się do końca roku, ewentualnie w styczniu, by pod koniec stycznia, nie później niż w lutym, prace studialne mogły się rozpocząć" - powiedział na konferencji Michał Nowicki, zastępca dyrektora Departamentu Rozwoju i Inwestycji w PGNiG.

Dodał, że uczestniczeniem w tym projekcie zainteresowane są międzynarodowe firmy inżynierskie, konsultingowe i doradcze.

Wybrane konsorcjum wykona pełną analizę i prace przygotowawcze do inwestycji budowy terminala i uruchomienia dostaw gazu skroplonego do Polski.

Koszt budowy terminala szacowany jest na około 500 mln euro.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / PGNiG: Wybór wykonawcy analiz projektu terminala LNG do stycznia 2006 r.