PGNiG wyda 680 mln zł na innowacje

aktualizacja: 19-03-2017, 19:39

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo w najbliższych latach mocno skoncentruje się na badaniach i rozwoju. Będzie też współpracować ze start-upami.

Rozwój poprzez innowacje - to jedno z założeń strategii grupy PGNiG na lata 2017-22. Rocznie na ten cel przeznaczane będzie ok. 100 mln zł. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zapowiada tym samym zwiększenie zaangażowania w zakresie badawczo-rozwojowym.

Zobacz więcej

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo bardziej uaktywni się w zakresie innowacyjność. ARC

– Dzięki zwiększeniu inwestycji w innowacje będziemy efektywniej wspierać nasze otoczenie biznesowe. W najbliższych latach chcemy mieć większy wpływ na rozwój sektora gazowego w Polsce. Mamy ambitne plany, aby stać się liderem rozwoju innowacyjności w tym sektorze. Ciągle poszukujemy i jesteśmy otwarci na nowe inicjatywy – tłumaczy Łukasz Kroplewski, wiceprezes ds. rozwoju w PGNiG.

Spółka zapowiada też zacieśnienie współpracy ze start-upami oraz ośrodkami badawczymi i naukowcami. W tym zakresie już włączyła się w realizację programu akceleracji MIT Enterprise Forum, który wyszukuje ciekawe projekty technologiczne oparte na pracach badawczo-rozwojowych i pomaga we wdrażaniu ich na rynek. Dodatkowo spółka tworzy własny inkubator dla startupów - Innvento. 

W najbliższym czasie PGNiG będzie skoncentrowany również na realizacji programu badawczego „Geo-Metan” (wydobycie metanu z pokładów węgla) oraz INGA, który realizuje wspólnie z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju oraz spółką Gaz-System (wsparcie badań naukowych w obszarze gazownictwa).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / PGNiG wyda 680 mln zł na innowacje