PGNiG zaapeluje o ograniczenie poboru gazu

DI
06-01-2009, 12:48

W ciągu ostatniej doby dostawy gazu z  kierunku wschodniego przez punkt w Drozdowiczach na granicy polsko-ukraińskiej zostały zmniejszone o kolejne 7 mln m3 na dobę - poinformował zarząd Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa.

"Spółka została poinformowana, że realizacja kontraktu przez RosUkrEnergo AG nie jest możliwa do odwołania" - czytamy w komunikacie.

Według stanu na godzinę 10., 6 stycznia dostawy gazu przez punkt zdawczo-odbiorczy w Drozdowiczach realizowane były na poziomie ok. 15 proc. w stosunku do pierwotnie planowanych ilości.

"Obecnie realizowane są zwiększone dostawy gazu ziemnego przez punkt zdawczo-odbiorczy w Wysokoje na granicy polsko-białoruskiej. W celu wyrównania bilansu dostaw dla odbiorców w Polsce oraz ze względu na spadek temperatury został zwiększony pobór gazu z magazynów. Ze względu na zmniejszenie dostaw w punkcie zdawczo-odbiorczym w Drozdowiczach na granicy polsko-ukraińskiej oraz niskie temperatury, PGNiG zwróci się do swoich największych klientów przemysłowych o ograniczenie poboru gazu ziemnego" - czytamy w komunikacie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / PGNiG zaapeluje o ograniczenie poboru gazu