PGNiG zainwestuje 8 mld zł do 2008 roku

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 25-05-2005, 13:20

PGNIG chce zainwestować do 2008 roku 8 mld zł, a co najmniej 1,5 mld zł na ten cel ma pochodzić z publicznej emisji akcji. W tym roku inwestycje PGNiG nie przekroczą 2 mld zł - poinformował w środę prezes spółki Marek Kossowski.

PGNIG chce zainwestować do 2008 roku 8 mld zł, a co najmniej 1,5 mld zł na ten cel ma pochodzić z publicznej emisji akcji. W tym roku inwestycje PGNiG nie przekroczą 2 mld zł - poinformował w środę prezes spółki Marek Kossowski.

"Środki chcemy przeznaczyć na zwiększenie krajowego wydobycia gazu do 5,5-6 mld metrów sześciennych w perspektywie do 2008 roku oraz na rozwój infrastruktury, w tym budowę podziemnych magazynów gazu" - powiedział w środę dziennikarzom Kossowski.

"Środki na inwestycje chcemy mieć ze źródeł zewnętrznych, w tym kredytów, emisji akcji oraz od naszych partnerów" - dodał.

Wiceprezes PGNiG Marek Foltynowicz poinformował, że z emisji akcji PGNiG chce pozyskać co najmniej 1,5 mld zł. Wcześniej wpływy z emisji spółka szacowała na około 1,5 mld zł.

"Chcemy pozyskać z rynku jak najwięcej. Wartość emisji to co najmniej 1,5 mld zł" - powiedział Foltynowicz.

PGNiG planuje na czerwiec publiczną emisję do 900 mln akcji.

Publikacja prospektu emisyjnego PGNiG nastąpi 2 czerwca, oferta będzie przeprowadzona od 13 do 28 czerwca, a debiut spółki na GPW planowany jest na 4 lipca.

Przed rozpoczęciem oferty znana ma być wielkość oferty i szczegóły dotyczącej podziału na transze. Przedstawiciele PGNiG zapowiadają, że podział na transze zagraniczną, krajowych instytucji oraz indywidualną będzie równy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane