PGNiG znów wierci w Pakistanie

AR
opublikowano: 06-03-2020, 12:04

Polska spółka rozpoczęła wykonanie odwiertu eksploatacyjnego Rehman-7, na złożu Rehman - wynika z komunikatu prasowego.

Oddział Operatorski Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa w Pakistanie rozpoczął odwiert eksploatacyjny (Rehman-7) na złożu Rehman. Złoże położone jest w prowincji Sindh (dystrykt Dadu).

Fot. Pixababy

–  Kolejny otwór eksploatacyjny ma nam umożliwić zwiększenie produkcji gazu w Pakistanie. Wydobywany tam surowiec sprzedajemy na rynku lokalnym – powiedział Jerzy Kwieciński, prezes PGNiG.

Na złożu Rehman funkcjonuje już kilka odwiertów. Najnowszy ma mieć długość 2925 m. Prace wiertnicze prowadzi spółka Exalo Drilling z grupy kapitałowej PGNiG.

PGNiG wydobywa w Pakistanie gaz ziemny z dwóch złóż – Rehman i Rizq. Oba zawierają gaz ziemny typu tight gas, który po wydobyciu kierowany jest do kopalni położonej na obszarze koncesji Rehman. Kopalnia, uruchomiona w 2015 roku, jest pierwszą wybudowaną przez PGNiG poza granicami Polski.

-  Pakistan pozostaje dla PGNiG istotnym rynkiem działalności zagranicznej. Nasza współpraca z pakistańskimi partnerami układa się wzorowo. W ubiegłym roku przypadający na PGNiG poziom wydobycia ze wspólnej koncesji wyniósł prawie 200 mln m sześc. - mówi Jerzy Kwieciński. 

Szukanie i eksploatacja własnych złóż gazu jest jednym z celów strategicznych państwowej spółki. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane