PGNiG: zrewitalizowane złoże Przemyśl powinno dać 20 mld m sześc. gazu

PAP
opublikowano: 13-02-2018, 11:06
aktualizacja: 13-02-2018, 11:08

Wstępne szacunki mówią, że ze zrewitalizowanego złoża Przemyśl da się wydobyć ok. 20 mld metrów sześciennych gazu – poinformował we wtorek prezes PGNiG Piotr Woźniak.

Sięgamy nowymi metodami do starych złóż z dobrymi efektami – mówił Woźniak na konferencji prasowej. Jak podkreślał, cztery pierwsze nowe odwierty dały bardzo dobre wyniki. Spółka sporządziła też największe z dotychczasowych zdjęć 3D obszarów pod Przemyślem i planuje kolejne precyzyjne badania. Zdjęcia wskazują na istnienie pułapek węglowodoworych.

Jak tłumaczył prezes PGNiG, na "analogicznych utworach geologicznych nasunięcia karpackiego" prowadzona jest z powodzeniem eksploatacja na Ukrainie i w Rumunii.

Jak podkreślał Woźniak, gaz krajowy jest "znakomicie tańszy" od importowanego. Gaz krajowy jest zawsze poniżej cen importowych – mówił.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / PGNiG: zrewitalizowane złoże Przemyśl powinno dać 20 mld m sześc. gazu