PGNiG zwiększyło dostawy do największych odbiorców przemysłowych

Polska Agencja Prasowa SA
31-01-2006, 13:11

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) zwiększyło w poniedziałek o godz. 22.00 dostawy gazu do czterech największych odbiorców przemysłowych, dla których ograniczenia wprowadzono w ramach umów handlowych - poinformowała gazowa spółka we wtorkowym komunikacie.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) zwiększyło w poniedziałek o godz. 22.00 dostawy gazu do czterech największych odbiorców przemysłowych, dla których ograniczenia wprowadzono w ramach umów handlowych - poinformowała gazowa spółka we wtorkowym komunikacie. 

22 stycznia PGNiG poinformowało, że z powodu niskich temperatur, zwiększonego zużycia gazu oraz zmniejszenia jego dostaw z kierunku ukraińskiego, zarząd spółki zdecydował o ograniczeniu dostaw gazu do pięciu największych odbiorców przemysłowych. Ograniczenia dotyczyły zakładów azotowych oraz płockiego PKN Orlen.

"Zgodnie z zapowiedzią PGNiG SA dokłada wszelkich starań, aby jak najszybciej przywrócić swoim klientom dostawy gazu na zakontraktowanym poziomie. Odbiorcy przemysłowi, którzy podlegali ograniczeniom wynikającym z Rozporządzenia Rady Ministrów z 24 stycznia br. od wczoraj od godz. 22.00 otrzymują pełne dostawy gazu zgodnie z 1 stopniem zasilania" - napisano w komunikacie spółki.

24 stycznia br. Rada Ministrów zdecydowała o wprowadzeniu od 25 stycznia do 15 lutego 2006 r. ograniczeń dostaw gazu dla wybranych zakładów przemysłowych. Decyzja rządu podyktowana była bardzo niskimi temperaturami, a także ograniczeniem dostaw rosyjskiego gazu na granicy polsko-ukraińskiej.

Jak wyjaśniło PGNiG, decyzje o zwiększeniu w poniedziałek wieczorem dostaw gazu zostały podjęte z uwagi na poprawę warunków pogodowych i związany z tym spadek zużycia gazu oraz zwiększenie dostaw na granicy ukraińskiej.

Zużycie gazu przez odbiorców w ciągu ostatniej doby wyniosło 47,8 mln m sześc. przy ograniczeniach na poziomie 4,7 mln m sześc.

Rekordowe zużycie gazu miało miejsce 25 stycznia - 63,5 mln m sześc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / PGNiG zwiększyło dostawy do największych odbiorców przemysłowych