PGS Software zwiększa zatrudnienie w Rzeszowie

opublikowano: 28-07-2017, 16:14

Firma informatyczna PGS Software planuje zatrudnić w Rzeszowie do końca roku 50 osób. Obecnie w rzeszowskim oddziale firmy pracuje już ponad 250 specjalistów.

Jak poinformował PAP kierownik rzeszowskiego oddziału spółki Andrzej Gaweł, potrzeby rynku IT są wciąż duże. „Dlatego stale rekrutujemy i szukamy informatycznych talentów. W Rzeszowie zatrudniamy programistów, testerów, ale również specjalistów HR i analityków biznesowych. Stolica Podkarpacia to dobre miejsce na rozwój dla takich firm, jak nasza” - dodał.

Gaweł zaznaczył, że firma współpracuje z rzeszowskimi uczelniami, organizuje m.in. warsztaty dla studentów. „Prowadzimy także programy praktyk i staży, a duża część praktykantów zostaje u nas na dłużej” - podkreślił.

PGS Software obchodzi dziesięciolecie swojej działalności w Rzeszowie. Początkowo w oddziale pracowało osiem osób, obecnie – jak zaznaczył Gaweł - biuro stało się jednym z największych pracodawców z branży IT w regionie. W Rzeszowie pracuje ponad 250 specjalistów, a firma planuje do końca roku zatrudnić kolejne 50 osób.

„Z początkami naszej działalności w Rzeszowie wiąże się wiele ciekawych historii. Nasze pierwsze biuro mieściło się w prywatnym domu w Miłocinie, a dzięki uprzejmości miejscowego księdza nasi pracownicy korzystali z parafialnego parkingu” - powiedział Gaweł.

W 2012 roku firma przeniosła się do biurowca przy ul. Generała Maczka. W 2018 roku planowana jest dalsza rozbudowa budynku pozwalająca na stworzenie nowych miejsc pracy.

PGS Software S.A. powstała w 2005 r. we Wrocławiu; w trzech biurach w Rzeszowie, Wrocławiu i Gdańsku zatrudnia ponad 550 pracowników. Firma tworzy rozwiązania IT dla klientów z całego świata z wielu sektorów biznesowych.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane