Pharmena chce pozyskać z emisji ok. 12,8 mln zł

DI, PAP
opublikowano: 23-05-2013, 21:39

Zarząd Pharmeny przewiduje, że wpływy netto z emisji akcji serii D wyniosą ok. 12,8 mln zł - podała spółka w prospekcie emisyjnym.

Pharmena poinformowała, że środki z emisji zamierza wykorzystać na finansowanie prowadzonych przez spółkę zależną - Cortria Corporation dalszych badań klinicznych przeciwmiażdżycowego leku 1-MNA w zakresie II fazy. Szacowany budżet to ok. 12,8 mln zł.

"Środki wykorzystane będą na opłacenie przygotowania i przeprowadzenia badań klinicznych, działalność operacyjną związaną z wytworzeniem nowej własności intelektualnej oraz utrzymanie ochrony patentowej 1-MNA" - napisano.

Pharmena poinformowała, że jej strategia rozwoju obejmuje trzy obszary, tj. prowadzenie badań klinicznych nad lekiem przeciwmiażdżycowym, produkcję dermokosmetyków oraz wdrożenie na rynek suplementu diety opartego o substancję 1-MNA.

W obszarze działalności dermokosmetycznej spółka zamierza osiągnąć skokowy wzrost wartości krajowej sprzedaży dermokosmetyków. Planuje ekspansję terytorialną, systematyczny rozwój kanałów dystrybucji oraz wprowadzania do obrotu nowych produktów. Docelowo zamiarem spółki jest osiągniecie w obszarze dermatologii rentowności sprzedaży brutto oscylującej w granicach 70 proc. w roku 2013, 73 proc. w roku 2014 oraz 76 proc. w roku 2015.

Spółka poinformowała, że lek przeciwmiażdżycowy oparty o substancję 1-MNA znajduje się w fazie II badań. Docelowo, celem spółki jest komercjalizacja projektu leku 1-MNA jednemu z globalnych koncernów farmaceutycznych, który bezpośrednio zajmie się dalszym procesem badań i rejestracją leku.

Pharmena nie przedstawia prognoz finansowych.

Spółka podała w prospekcie, że wypłata dywidendy w najbliższych dwóch latach obrotowych zależeć będzie od poziomu wypracowanego przez spółkę zysku oraz jej potrzeb na środki obrotowe związane z planowanym rozwojem.

Oferta publiczna spółki obejmuje 1.759.010 akcji serii D, oferowanych w ramach prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy.

Akcjonariuszom spółki za każdą akcję posiadaną na koniec dnia ustalenia prawa poboru, tj. na 8 stycznia 2013 r przysługiwało jedno jednostkowe prawo poboru. Uwzględniając liczbę nowo emitowanych akcji serii D, cztery jednostkowe prawa poboru uprawniają do objęcia jednej akcji serii D.

Cena emisyjna została ustalona na 7,5 zł.

Zapisy będą przyjmowane od 5 do 19 czerwca, w dniach 5-14 czerwca notowane będą jednostkowe prawa poboru. Na 28 czerwca zaplanowano przydział akcji oferowanych objętych w wykonaniu prawa poboru oraz zapisów dodatkowych. Od 1 do 4 lipca przyjmowane będą zapisy na akcje oferowane nieobjęte w wykonaniu prawa poboru.

Oferującym jest DM Prospectus.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane