Czytasz dzięki

Philip Morris International przeniesie miejsca pracy ze Szwajcarii m.in. do Polski

opublikowano: 04-02-2020, 10:35

Philip Morris International (PMI) ogłosił zamiar redukcji zatrudnienia w swoich placówkach w Lozannie i Neuchatel. Miejsca pracy przeniesie m.in. do Polski, donosi Le News.

Koncern tytoniowy przeniesie ok. 265 miejsc pracy ze Szwajcarii do Polski, Portugalii i Wielkiej Brytanii. Rozpoczął już formalny proces w obu kantonach. Tłumaczy swoje działanie realizacją strategii skupienia się na alternatywach papierosów, jak urządzenia do podgrzewania tytoniu. 

W Polsce działają cztery spółki zależne PMI. Philip Morris Polska S.A. (PMPL) zajmuje się produkcją wyrobów tytoniowych. Philip Morris Polska Distribution Sp. z o.o. (PMPL-D) zajmuje się sprzedażą i dystrybucją wyrobów tytoniowych na polskim rynku. Philip Morris Polska Tobacco Sp. z o.o. (PMPL-T) zajmuje się kontraktacją uprawy tytoniu przez plantatorów, skupem tytoniu oraz jego magazynowaniem. PMI Service Center Europe Sp. z o.o. (PMI SCE)   jest europejskim centrum usług, które świadczy wyspecjalizowane usługi finansowe, zakupowe i informatyczne (IS) oraz zapewnia wsparcie z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi (HR) spółkom zależnym PMI w ponad 60 krajach w Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce, wynika z informacji zamieszczonych na stronie internetowej firmy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, lenews.ch

Polecane