PHN latem na giełdzie

JAG
25-05-2012, 00:00

GIEŁDA

Jest szansa, że już w lipcu na giełdzie zadebiutuje Polski Holding Nieruchomości (PHN). Choć prospekt leży w KNF zaledwie od kilku dni, to resort skarbu spodziewa się akceptacji już w czerwcu.

— Jeśli będzie potrzeba jakiegoś uzupełnienia, dodatkowych wyjaśnień, to jesteśmy gotowi. Sądzę jednak, że do debiutu PHN na giełdzie będzie mogło dojść w lipcu. W tej chwili badamy rynek, a to, ile procent zdecydujemy się sprzedać, będzie zależało przede wszystkim od ceny — mówi Mikołaj Budzanowski.

Jest szansa, że już w lipcu na giełdzie zadebiutuje Polski Holding Nieruchomości (PHN). Choć prospekt leży w KNF zaledwie kilka dni, to resort skarbu spodziewa się akceptacji już w czerwcu.

— Jeśli będzie potrzeba jakiegoś uzupełnienia, dodatkowych wyjaministerskarbu państwa. Jednak już wiadomo, że resort nie zdecyduje się na sprzedaż wszystkich udziałów.

Nieoficjalnie mówi się, że do inwestorów może trafić około 20-30 proc. papierów. Grupa PHN powstała w wyniku konsolidacji spółek skarbu państwa z sektora nieruchomości.

Z wyceny sporządzonej na 31 grudnia 2011 r. wartość netto aktywów należących do spółki wynosi 2,5 mld zł, a w skład majątku wchodzi około 180 nieruchomości, w tym niezabudowane działki o powierzchni około 1,3 tys. ha.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: JAG

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PHN latem na giełdzie