Czytasz dzięki

Photon Energy rozpoczął budowę kolejnych elektrowni na Węgrzech

opublikowano: 04-06-2020, 08:13

Photon Energy rozpoczął działania zmierzające do uruchomienia dziesięciu elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy 14,1 MWp w miejscowości Püspökladány, na Węgrzech.

Po uruchomieniu tego projektu łączna moc portfela elektrowni na Węgrzech zwiększy się do 49,2 MWp, a globalnie do 88,7 MWp. 

W tym roku na GPW zadebiutowała tylko jedna spółka.
Zobacz więcej

W tym roku na GPW zadebiutowała tylko jedna spółka.

Spółka oczekuje, że po uruchomieniu planowanym w IV kwartale 2020 r., elektrownie będą generowały ok. 20 GWh zielonej energii rocznie.

Przychody grupy, dzięki podłączeniu dziesięciu nowych elektrowni, wzrosną w skali roku o 1,936 mln EUR.

Grupa będzie obsługiwać elektrownie za pośrednictwem czterech spółek projektowych, w pełni od niej zależnych, posiadających łącznie dziesięć koncesji w ramach systemu wsparcia METÁR. Pięć licencji uprawnia każdą elektrownię do sprzedaży energii elektrycznej na rynku spot w ramach taryfy gwarantowanej w wysokości 33 360 HUF za MWh (około 96,6 EUR za MWh) przez 15 lat i 5 miesięcy, przy maksymalnej zatwierdzonej i wspieranej produkcji 29 955 MWh na licencję. Pozostałe pięć licencji uprawnia każdą elektrownię do takiej samej taryfy gwarantowanej na 17 lat i 11 miesięcy, przy maksymalnej zatwierdzonej i wspieranej produkcji wynoszącej 34 813 MWh na licencję. Całkowite roczne przychody wszystkich dziesięciu elektrowni mają wynieść 1,936 mln EUR.

Elektrownie zostaną wybudowane na terenie o powierzchni 19,8 ha. Będą generować ok. 20 GWh energii rocznie, która trafi do sieci należącej do E.ON Tiszántúli Áramhálózati. 

Photon Energy, działając w modelu EPC, zaprojektuje instalacje, dostarczy niezbędną technologię  PV, a po zakończeniu prac instalacyjnych i podłączeniu elektrowni będzie świadczyć usługi O&M, polegające na długoterminowym zarządzaniu i serwisie aktywów.

Spółka ma w planach zmianę rynku notowań - z NewConnect chce przejść na rynek główny GPW.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane