Pianpol Styła zainwestuje 3,6 mln zł w Suwalskiej SSE

  • PAP
opublikowano: 17-03-2021, 11:47

Spółka Pianpol Styła zainwestuje 3,6 mln zł na terenie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (Podlaskie). Zarząd strefy wydał w tym roku już siedem decyzji o wsparciu inwestycji w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.

Nowa inwestycja spółki pozwoli na zwiększenie mocy produkcyjnej w zakresie przetwórstwa pianki poliuretanowej oraz produkcji materaców. Firma posiada trzy oddziały – główna siedziba znajduje się w Łomży, a filie zlokalizowane są w Kętrzynie oraz Bydgoszczy.

Jak poinformowała w komunikacie SSSE, Pianpol Styła zainwestuje co najmniej 3,6 mln zł oraz zwiększy dotychczasowe zatrudnienie z 52 pracowników, poprzez zatrudnienie trzech nowych.

Decyzja SSSE dla firmy jest 49. wydaną przez tę strefę i 7. pozwoleniem wydanym w tym roku. „Pomimo stanu pandemii i spowolnienia gospodarczego, przedsiębiorcy z obszaru Suwalskiej SSE chętnie korzystają ze wsparcia w formie zwolnienia z podatku PIT lub CIT, inwestują i rozwijają swoje firmy" - czytamy w komunikacie zarządu SSSE.

Po wejściu w 2018 r. przepisów dotyczących Polskiej Strefy Inwestycji, Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna pełni rolę podmiotu zarządzającego obszarem wspierania nowych inwestycji dla województwa podlaskiego oraz w powiatach ełckim i gołdapskim na Warmii i Mazurach, a także w czterech powiatach w województwie mazowieckim: łosickim, ostrowskim, sokołowskim i węgrowskim.

Firmy mogą liczyć na wsparcie przy realizacji inwestycji w każdym dowolnym miejscu na gruntach prywatnych, a suwalska strefa zarządza w tym zakresie wyznaczonym obszarem.

Na terenie zarządzanym przez Suwalską SSE firmy mogą liczyć na pomoc w formie zwolnień od podatku PIT i CIT. Strefa informuje, że ulgi są zróżnicowane. Wynoszą od 35-70 proc. zainwestowanego kapitału, w zależności od danego obszaru (województwa, powiatu), gdzie powstanie inwestycja, oraz spełnienia innych warunków. Strefa podkreśla, że zwolnienie z podatku dochodowego w wysokości do 70 proc. wartości zainwestowanego kapitału to najwyższy poziom pomocy publicznej w kraju.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane