Piątek na GPW powinien upłynąć pod znakiem wzrostów

Internet Securities
opublikowano: 13-10-2006, 09:34

Piątkowa sesja, podobnie jak czwartkowa powinna minąć pod znakiem wzrostów ze względu na bardzo dobre zachowanie giełd w USA i Azji.

Piątkowa sesja, podobnie jak czwartkowa powinna minąć pod znakiem wzrostów ze względu na bardzo dobre zachowanie giełd w Stanch Zjednoczownych i Azji. Niewiadomą jest jednak zachowanie akcji PKN Orlen po pożarze w litewskiej rafinerii w Możejkach.

Sesja w czwartek zakończyła się wyraźnymi wzrostami indeksów GPW w Warszawie, choć większy ruch nastąpił dopiero po południu w związku z pozytywnym otwarciem na giełdach w USA. Na zamknięciu sesji WIG 20 wzrósł o 1,61% do poziomu 3.153,17 pkt. Obroty na rynku akcji wyniosły 1,3 mld zł.

W znakomitej atmosferze przebiegały czwartkowe sesje w USA. W związku z bardzo dobrymi wynikami największych amerykańskich spółek, akcje McDonald’s zyskały 2,4%, Yum Brands 8,3%, a Costco 7,7%, oraz niskimi cenami ropy naftowej indeks Dow Jones zanotował kolejny historyczny szczyt. DJIA wzrósł o 0,81%, Standard & Poor's 500 zyskał 0,95%, a technologiczny Nasdaq aż 1,64%.

Japoński Nikkei 225 wzrósł o 1%, a Hang Seng (+1%) po raz pierwszy od sześciu lat wzrósł powyżej 18 000 punktów. Liderami zwyżek w regionie były koncerny operujące w dużej mierze na rynku amerykańskim (Sony + 4,4%, LG +1,7%, Samsung Electronics +1,4%) ze względu na pozytywne sygnały zamieszczone w opublikowanej w czwartek Beżowej Księdze. Na wartości zyskiwały także spółki surowcowe, akcje BHP podrożały o 2,2%, a Rio Tinto o 2,9%.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Piątek na GPW powinien upłynąć pod znakiem wzrostów