Piątek nie przyniósł rozstrzygnięć na GPW

opublikowano: 13-08-2004, 16:36

Ostatnia sesja tygodnia nie zmieniła obrazu rynku, nadal obowiązuje trend boczny. WIG20 dzień zakończył na poziomie niemal identycznym co poprzednią sesję, czyli na poziomie 1651,93 pkt, po 0,01-proc. wzroście. W ciągu tygodnia wskaźnik największych spółek zanotował stratę rzędu 1,68 proc.

Pierwsza połowa notowań była znacznie ciekawsza niż druga, w której nic się praktycznie nie działo. Sesja zaczęła się wzrostem indeksów, ale kontynuacja czwartkowego odbicia długo nie potrwała.

Rynek falował wraz ze zmianami humorów inwestorów w Europie Zachodniej. W południe WIG20 przetestował wsparcie 1640 pkt, które ostatnio powstrzymało sprzedających w środę. Teraz też zadziałało i rynek zaczął się podnosić, by ostatecznie wrócić do poziomu z otwarcia.

Przez cały dzień mocny był PKN Orlen, który pochwalił się dziś rekordowymi wynikami za II kwartał. Według Międzynarodowych Standardów Rachunkowości zysk netto wyniósł 668 mln zł wobec 160 mln zł zysku rok wcześniej. Akcje spółki cieszą się dużym wzięciem, już na otwarciu przez rynek przeszła transakcja na ponad 200 tys. akcji zapewniając 12 mln zł jednorazowego obrotu. Do końca dnia handel wzrósł do 45 mln zł.

Słaba była natomiast Telekomunikacja Polska, chociaż wczoraj agencja Standard & Poor's podwyższa perspektywę ratingów TP do „pozytywnej”, a analitycy DM Millennium wycenili akcję spółki metodą DCF na 16,30 zł. Handel ledwo przekroczy poziom 10 mln zł, a kurs spadł o 0,4 proc. Na zamknięciu poprawił się za to KGHM, który zakończył 0,4-proc. zwyżką. BA CA, BPH i Pekao nie zanotowały zmian kursów.

Na małym obrocie spadły notowania Banku Handlowego po publikacji raportu za II kwartał, chociaż wyniki są dobre. Bank poprawił zysk netto o 99 proc. do wartości 159,4 mln zł. Przychody odsetkowe wzrosły o 6,5 proc.

Systematyczna poprawa wyników ZREW-u znajduje odzwierciedlenie w hossie tych papierów. W piątek akcje były najdroższe od ponad 7 lat. Analitycy BDM PKO BP uważają, że polski sektor energetyczny stoi przed koniecznością wzmożonych nakładów na modernizację mocy wytwórczych. To powinno zapewnić ZREW-owi dalszą świetlaną przyszłość. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Piątek nie przyniósł rozstrzygnięć na GPW